آغاز سال تحصيلی 96-95

آغاز سال تحصيلی 96-95 افتتاح 33 هزار كلاس درس جديد

وزير آموزش و پرورش در مراسم آغاز سال تحصيلی 96-95 در دبيرستان نرجس (س) خبر داد:

افتتاح 33 هزار كلاس درس جديد با زيربنای 4 ميليون و600 هزار متر مربع در دولت يازدهم

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، صبح امروز علی اصغر فانی در مراسم آغاز سال تحصيلی 96-95 كه با حضور دكتر روحانی رئيس جمهور، محمد نهاونديان رئيس دفتر رئيس جمهور، عليرضا جدايی رئيس مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی، مرتضی رئيسی رئيس سازمان نوسازی، توسعه و تجهيز مدارس، عليرضا كمرئی مدير كل آموزش وپرورش شهر تهران و محمدفاضل مدير كل دفتر وزارتی در دبيرستان نمونه دولتی دخترانه حضرت نرجس (س) برگزار شد، با تبريك هفته دفاع مقدس و بازگشايی مدارس اظهاركرد:

آموزش وپرورش تلاش می كند تا سند تحول بنيادين را به عنوان گفتمان غالب و نهاد آموزش وپرورش را به عنوان يك دغدغه همگانی برای كشور تبديل كند.

وي با بيان اينكه سند تحول مبنای اقدامات آموزش وپرورش در برنامه ششم توسعه است تصريح كرد: در سالي كه رهبری آن را به نام اقتصاد مقاومتی «اقدام و عمل » مطرح كرده است ، آموزش وپرورش كتابی را با همين عنوان برای دانش آموزان درنظرگرفته تا بتواند اقتصاد مقاومتی را به دانش آموزان آموزش دهد.

 

عضو كابينه تدبير و اميد افزود: اجرای برنامه جامع كارآفرينی كسب رتبه نخست آموزش وپرورش در بين نهادهای دولتی و غيردولتی در حوزه ترويج فرهنگ ايثار و شهادت ، احياي قريب به 750 دارالقرآن در كشور ، اقامه نماز جماعت در بيش از 55 هزار مدرسه ، اعزام 700 هزار دانش آموز به اردوی راهيان نور و افتتاح بيش از 33 هزار كلاس درس جديد با زيربنای 4 ميليون و 600 هزار متر مربع بخشی از اقدامات آموزش وپرورش دولت يازدهم در اين 3 سال بوده است.

فاني با بيان اينكه 30 درصد فضاهاي آموزشي جديد در اين دولت توسط خيرين ساخته شده است ، خاطرنشان كرد: امروز همزمان با آغاز سال تحصيلي جديد ، دبيرستان دخترانه حضرت نرجس (س) توسط دكتر مصلي نژاد خير نيك انديش به بهره برداري مي رسد كه ايشان تاكنون 54 پروژه فاخر آموزشي، پرورشي و ورزشي را تقديم آموزش وپرورش كرده است.

وزير آموزش وپرورش ادامه داد: سال تحصيلی جديد با 13 ونيم ميليون دانش آموز و 950 هزار معلم وفرهنگی در 107 هزار مدرسه آغاز می شود كه برای اين دانش آموزان تاكنون 134 ميليون جلد كتاب درسي با 100 هزار عنوان آماده شده است .

فانی گفت: برای اولين بار در نظام آموزشی كشور 4 درس تفكر و سوادرسانه ای، كارآفرينی و فناوری، انسان ومحيط زيست و انسان و سلامت پيش بينی شده است كه اميدواريم با اجراي اين دروس بخشی از خلأ های موجود نظام آموزشی حل شود.

گفتنی است؛ همزمان با افتتاح دبيرستان نمونه دولتي دخترانه حضرت نرجس (س) 1000 پروژه آموزشی، پرورشی و ورزشی ديگر به طور همزمان در سراسر كشور افتتاح و موردبهره برداری قرار خواهد گرفت.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید